+90 505 304 69 69

+90 322 404 00 04

KİRALAMA KOŞULLARI

Kiralama Koşulları

Sürücü Belgesi ve Yaş

B-G grubu araçlar için 21 yaş ve en az 2 yıllık geçerli sürücü belgesine, diğer tüm grup araçlar için 25 yaş ve en az 3 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip kişiler Altın Oto Kiralamanın oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Kiralama Süresi

En az 1 gün (24 saat)'tir. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır. Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 ü, gecikme 3 saati geçtiği taktirde ise tam gün ücreti alınır.

Kiralama Türleri ve Fiyat

Sınırsız Km: Gün başına ücret ödenir. Katedilen km. için ayrıca ücret ödenmez. Uzun Süreli Kiralama: Bir ay ve daha uzun süreli kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Her iki kiralama türünde de yağ değiştirme, bakım ve üçüncü şahıslara karşı sigorta garantisi (yasal poliçe sınırları içinde) kira ücretine dahildir. Yakıt giderleri kiralayan tarafından ödenir.

Ödeme

Ödemeler kiralama başlangıcında geçerli bir kredi kartı ile yapılır.

Sigortalar

Kasko Sigortası: Araçlarda hasar olması halinde, kiralayan araç bedeline kadar olan maddi zararları ödemekle yükümlüdür. Kiralama başlangıcında ilgili sigorta primlerinin kabul edilip ödenmesi halinde bu sorumluluk ortadan kalkar. Ancak aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 48 saat içinde aracın ve raporlarının en yakın Altın Oto Kiralama ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.

Hırsızlık Sigortası: Araç Hırsızlık Sigortasının geçerli olabilmesi için, hırsızlık olayı ile ilgili polis raporunun alınması, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde en yakın en yakın Altın Oto Kiralamabürosuna teslim edilmiş olması gerekir. Aksi halde, kiracının çalınma/kaybolma ile ilgili tüm maddi kayıplardan sorumluluğu devam eder.

Ferdi Hayat Sigortası: Ek sigorta primleri ile ferdi hayat sigortası yapılabilir.

Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı taktirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Ferdi Hayat Sigortası

Ek sigorta primleri ile ferdi hayat sigortası yapılabilir.

Teslim Etme ve Teslim Alma

First-Özaltın bürolarının bulunduğu şehir ve yörelerde belediye sınırları içerisinde araç teslim etme ve alma hizmeti ücretsizdir. First-Özaltın bürosunun bulunmadığı şehirlerde teslim etme ve alma için, en yakın Altın Oto Kiralama bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına 1,50 TL ücret uygulanır.

Tekyön Kiralama

3 günden az kiralanan araçlarda, aracın kiralandığı şehirden başka bir Altın Oto Kiralama ofisine teslim edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır, 3 gün üzeri ücretsiz tek yön kullanım avantajı müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir.

Trafik ve Park Cezaları

Trafik ve park cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Yurtdışına Çıkış

Araçların, yurtdışına çıkarılabilmesi için, önceden Altın Oto Kiralamadan yetki belgesi alınması gerekir.

Uluslararası Oto Kiralama

Yurtdışı oto kiralama talepleriniz en uygun fiyat ve koşullarla gerçekleştirilir.

Ek Hizmetler

Araçlara ek ücretlerle portbagaj, bebek /çocuk koltuğu, zincir, cep telefonu ve navigasyon (GPRS) kiralanır. İstek halinde araçlara şoför ve rehber sağlanır.

Altın Oto Kiralama gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. Şahıslara verilen maddi/manevi kayıplardan sorumlu olacaktır.